• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Jeligém: bimiroda
Tisztelt Doktor Úr/Nő !
68 éves vagyok, egy gyermeket szültem, amikor még a orvosok nem adtak megfelelő vitaminokat, ha a gyermek sokat szopott, így tudtam, hogy a csontrendszeremmel van gond. Reumatologiai és Gastroenterologiaim valamint vér vizsgálatok eredményét kérem szépen érthetővé tenni számomra, amit most röviden leírok:
Geinc rtg: presacralis rés teljesen beszűkült. A többi porcrés megtartott. Corpusok verticalis átmérője megtartott. A job oldali lumbosacralis kis izületben artrosis van.
Gastroenterologia: kp élénk vérbővebb. A cardia retroversioban tágabb, a nyelőcső gyulladást mutat. (Kegyetlenül fáj ami nem állandó! a torkom, ritkábban a gyomrom, hányinger kiséretében. )gastroscopia gastroduodenitist, hiatus hernia suspt igazolt GERD I. st. Korábban kb egy évvel ezelőtt nyelőcső fekélyt is megállapítottak. Diagnozisok: Gastroesophagealis reflux, oesophagitissel Köldöksérv (milyen mozgásoktól óvakodjak, kérdésem azért fontos, mert rendszeresen tornázom). Helicobacter vizsgálat folyamatban van.
Status: elsimult lumbalis lordosis. DL scoliosis. Insuffitiens dorsalis izomzat. L-gerinc kp. kötött, fájdalmas. Nagyfokú pedes plani. Testszerte lazább izületek. Paravertebralisan Copemann hernia tapintható, nyomásra érzékeny. Mko bursa trochanterica nyomásra érzékenyek.
ph 7. Savas vagyok? vagy nem?
Vizelet Foszfor 2,49
25-hydroxi-D vitamin 18,84 A kérdésem itt, hogy a mellékpajzsmirígy hormonnal lehet probléma? a Kalcium és a Magnézium rendben van. A kálium 504
Azért kérdezem fentieket, mert nem értem amiket megállapítottak a vizsgálatok, - és nem szeretek feleslegesen gyógyszereket szedni, ráadásul gondom, hogy tej allergiás vagyok és gyomorérzékeny.
Köszönöm szépen, hogy foglalkoznak velem.

A gerincröntgen enyhe kopásos elváltozást mutat.
A gyomortükrözés szerint a reflux (gyomorsav nyelőcsőbe való visszacsorgása) enyhe fokú, a nyelőcső gyulladása is enyhe, rekeszizomsérv gyanuját vetik fel, enyhe gyomor-nyombél gyulladást láttak.
Köldöksérvével kapcsolatban: első sorban a sérv nagysága és az Ön testalkata alapján lehetne véleményt mondani. A sérv másként, mint műtét, nem gyógyítható, minden ellenére fokozatosan növekszik, a tornától is függetlenül, de nem árt neki.
A gerinc mérsékelt görbületi eltérés, gyengébb hátizomzat, lapos talpak. A Copeman sérv a kötőszövetes lemezen átbújó zsírcsomókat jelenti a keresztcsont tájékán. A nagytompor felett nyomásérzékenységet tapasztaltak.
A vizelet pH értéke nem jelent semmiféle savasságot, a vese játszik szerepet a normális pH fenntartásában, a pH 7 neutrális, közömbös érték, ez alatt savanyú, felette lúgos kémhatású a vizelet. A többi lelet kissé zavaros, hogy a vizeletben vagy a vérben normális-e pl. a kálcium. De ezt Ön is ellenőrizheti, mert a leleten rajta vannak a referenciaértékek, ami a normális határokat jelenti. A mellékpajzsmirigy működése a vér kálciumszintjének vizsgálatával illetve a hormon direkt mérésével mérhető. A leletei alapján pontos választ nem tudok adni, de feltehetően nincs vele probléma, ha a szérum kálcium normális tartományban van. Remélem, válaszom elég alapos és kielégítő.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink