Röntgen gyerekeknél
Kislányom leesett az iskolában a mászókáról, melynek következtében nyakficama lett. Az idegsebész kétszer rendelt el funkcionális röntgent, így 1 hónapon belül 14-szer röntgenezték a gyerek fejét és nyakát, ugyanis többször bemozdult. Szerintem ez túl sok, de az orvos nem engedett belőle. Úgy tudom a röntgen nem "ürül ki" a szervezetből, hanem az élet folyamán összeadódik. Ez annál is aggasztóbb számomra, mivel korábban a gyereknek mindkét keze is el volt törve, és akkor is többször megröntgenezték. Kérdésem az, hogy tudok-e valamit tenni a kapott röntgen sugárzás káros hatása ellen ? Gyerekeknél miért veszélyesebb a röntgen, mint felnőtteknél?
A mai rtg technika már nem annyira veszélyes, bár a túl sok felvétel nem közömbös. Ugyanakkor egy sérülésnél-különösen koponya és nyakcsigolya sérülésnél-rendkívül fontos a pontos kép. Egy nem felismert elváltozás sokkal nagyobb veszélyt jelent a gyermekre, mint az ismételt felvétel készítés.
A gyermek fejlődő szervezete, sejtjei érzékenyebbek a sugárra.
Bár nem életbevágóan fontos, de segíthet homeopátiás szer a sugárzás káros hatása kivédésében. Ehhez azonban fel kell keresni egy homeopatát konzultáció céljából.
Üdvözlettel dr.Sebő Zsuzsanna