A kamara nem szeretné, ha a kórházigazgatók szubjektív véleménye alapján dőlne el, melyik orvos mennyi béremelést kap.
Levelet írt Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara elnöke Varga Mihály pénzügyminiszternek, amelyben megnyugtatónak nevezi, hogy a kormány tartja magát a kamarának a miniszterelnökkel kötött megállapodáshoz, azaz 2023. január elsejétől meglesz és az egyezség szerinti mértékű lesz az orvosi alapbér-emelés 3. lépcsője. Viszont azt is leszögezi: a differenciált béremelésnél nem tartják jó módszernek a rövid idő alatt megvalósítható, az intézetvezető általi szubjektív elosztást.
A teljes levél itt olvasható:
"Tisztelt Miniszter Úr!
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöksége megnyugvással értesült arról, hogy Miniszter úr a költségvetési expozéban bejelentette, hogy a Kormány tartja magát a MOK-nak a Miniszterelnökkel kötött, a Magyar Orvosi Kamara bértábláját elfogadó megállapodáshoz, azaz az alapbér emelés 2023. január elsejétől életbe lépő harmadik lépcsőjének változatlanságához.
Szeretném egyértelműsíteni az elnökség álláspontját atekintetben, hogy a Magyar Orvosi Kamara nem az orvosi teljesítmények mérésének szükségességét vitatja, és támogatja a bérek minőség és teljesítmény (produktivitás) alapú differenciálását. Ezt azonban részletesen kidolgozandó objektív mérőszámokon (indikátorokon) alapulva tartjuk korrektnek és megvalósíthatónak. A rövid idő alatt megvalósítható, az intézetvezető általi szubjektív elosztást nem tartjuk jó módszernek.
Szilárd a véleményünk, hogy:
- az indikátor alapú differenciálásnak a forrása nem lehet a törvényben garantált alapbér,
- bevezetése az orvosi munka speciális, szakterületenként és ellátási szintenként eltérő jellege és nem egységes volta miatt érdemi előkészítést igényel, melyben a Magyar Orvosi Kamara készséggel vesz részt."