... (már kaptam két diprofos-t közvetlenül izületbe, de csak a következő terhelésig tartott ki.
Ez mellett estére teljesen felpuffadok és nyelési nehézségeim is vannak.
Több orvosnál is jártam (ortopédus, reumatológus, belgyógyász), de csak találgatásig és góckutatatásig (negatív) jutottunk.
Saját elhatározásból csináltattam egy ételintolerancia (vérből)vizsgálatot.
Az eredmény szerint kiemelkedő az élesztőre (sütő) adott reakció.
299 Immunglobulin G egység. (Elvileg 30 tól már pozitívnak számít).
Pozitív még: tehéntej (36); tojás fehérje (46); árpa (50); zab (40);
búza (57); vesebab (64); élesztő, (sör) (48)
A neten azt találtam, hogy talán kandida, az élesztő miatt. Ennek egy kicsit ellent mond, hogy kb. 9 hónapja csináltam végig egy hidrokolon terápiát nem sok sikerrel.
Tisztelettel várom véleményét. Arra lennék kiváncsi, vajon mi lehet a probléma és merre tovább?
Köszönettel
VÁLASZ
Először a candidáról: ez a gomba a testünk természetes lakója, csak kivételes esetekben okoz általános betegséget, helyi tüneteket gyakrabban ( pl. szájpenész a csecsemőknél, hüvely gombásodás nőknél). A sörélesztő viszont a Saccharomyces cerevisiae nevű gomba, ami legjobb tudomásom szerint testünknek nem állandó lakója. A bélmosásnak véleményem szerint semmi értelme nincs, illetve egy van, a jövedelmezőség. Az étel intolarencia vizsgálatok eredményeit ( egy kivétellel ) nem tudom értékelni, mert nem adta meg a referencia tartományokat. De az étel intolarencia nem szokott nyelési panaszokat, izületi tüneteket okozni. Ha a felpuffadás a hasra vonatkozik, akkor az valószínűleg az étel mennyiségével, minőségével hozható összefüggésbe. De a vizsgálatok nem terjedtek ki arra, hogy nem az élelmiszerekben található egyéb anyagokkal van-e összefüggésben a panasza. A terhelésre jelentkező izületi duzzanat okát lehetne tovább vizsgálni, ha az eddigi ortopédiai vizsgálat nem vezetett eredményre és csak a tüneteket kezelték az injekcióval. Nem tudom mi a rendszeres sportja, de vannak olyanok, amelyek a térdízületet nagyon megterhelik, lehet, hogy ezt a sportot kerülnie kellene. Találgatásnál én sem jutok tovább, nem ismerve a leleteit és milyen vizsgálatokat végeztek el vagy nem végeztek el, pedig eredményt adhatnának. Úgy vélem, egy türelmes, jól képzett belgyógyász és egy hasonló ortopédus igénybe vételére lenne szükség.