jelige:csipőficam?
Kislányom 3,5 hónapos!Spontán született, 36-dik hétre, az újszülött osztályon észrevették, hogy instabil a csípője!. Csípőficam nincs a családban!
1 hónapos korában voltunk ortopédián, még mindig instabil a csípője! 3hónapos korában voltunk kontroll vizsgálaton ez az eredmény: 90/90 fokos abd. luxations jel nincs, min. jobb oldali farredő asszimetria, instabil csípő! Rugi betétes pelenkázás javasolt!
2 hét múlva elmentünk komlex uh-ra, eredmény:A csontos vápa finoman lekerekített. A femurfejek centrális helyzetűek, a periarticularis lágyrészeket érintő kóros eltérés nem látható!
A kérdésem az lenne, hogy ezekből a leletekből kiindulva, Ön szerint van esély a csípőficamra? Illetve milyen módszer segíthet, hogy ne legyen nagyobb baj? Illetve, hogy a rugi betétes pelenkázást helyettesíthetjük-e 2 pelenkával?
Köszönettel:
Egy aggódó anyuka