• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Jelige: végbélnyílás körüli fájdalom

Tisztelt doktornő/úr!

A panaszaim kb 4-5 éve kezdődtek, amikor is bizonyos okok miatt hosszabb-rövidebb ideig hanyagolnom kellett a megfelelő tisztálkodást. Kellemetlen végbélnyílás körüli viszketés jelentkezett erős váladékozással. Sajnos nem igazán foglalkoztam vele, csak onnantól kezdve amikor is idén nyáron egy véres csík jelent meg a fehérneműmön. Interneten utána néztem,hogy mi lehet és mivel csomót is éreztem (de nem láttam), úgy gondoltam,hogy biztosan aranyér, mivel ülőmunkát végzek, nem sokat mozgok és ennek következtében túlsúlyom is van (170cm-80kg). Először körömvirág kenőcsöt próbáltam, amitől elmúlt a viszketés,de ahogy abbahagytam, újra kijött,de komolyabban. Sokszor volt, hogy székelés után véres maradt a wc-papír. Olvastam,hogy a kamillás ülőfürdő jót tehet, ha közben aranyér kenőccsel kenegetjük. Én mastu s kenőcsöt és kúpot vettem, de amikor bementem a gyógyszertárba és ezt kértem,először csak néztek. Ennyire új vagy ennyire rossz ez a készítmény, hogy sehol sem látom, hogy ezt
ajánlanák aranyérre?

Mindenesetre nekem egy idő után valamivel jobb lett, nem tudom, hogy a kenőcstől e vagy az ülőfürdőtől! Nem 100%-os lett, de jobb. Viszont 4 napja komoly hasmenésem lett, valószínűleg gyomorrontástól és minden "dőlt",amit eddig elértem. Aznap annyira fájt a fenekem, hogy nem is használtam wc-papírt,hogy elkerüljem a további dörzsölést,hanem rögtön vízzel mostam meg ott (kb 3-4 percen át),azóta így teszek minden székelés után,de úgy érzem nem használ semmit. A hasmenés 1 nap után elmúlt, azóta semmilyen problémám nincs etéren és székelés közben nem is fáj sehol, viszont utána nagyon rossz,akár órákig is! A végbélnyílásom alatt van egy kb félcenti vastag, 1 centi hosszú lilás-barnás valami. Gondolom ez az aranyér, csak mert eddig nem láttam, hogy lenne, ezért nem tudtam pontosan, hogy mi lehet. De nem csak ez a problémám, hanem a végbélnyílásom körül nagyon piros a bőr és székelés után hiába mosom meg és kenem be, nagyon kellemetlen érzés. Mintha viszketne és szúrna egyszerre
és főleg akkor zavar,amikor megyek. Sehol nem olvastam,hogy az aranyérnél a végbélnyílás környéke piros lenne, előfordulhat, hogy más problémám (is) van? Orvosnál még nem voltam, mert még kellemetlenebbnek érzem a túlsúlyom miatt. Mielőtt elmennék orvoshoz, szeretnék leadni pár kilót,de addig is szeretném kezelni valahogy,hátha helyrejön! Több helyen kérdezősködtem már, de annyival elintézték a dolgot, hogy menjen sebészetre, de semmi segítséget nem kaptam. Ön esetleg tudna valami vény nélkül kapható kenőcsöt és kúpot ajánlani, ami nagy valószínűséggel segíthet?és hogy árban mire számíthatok. Ha tusolok, elég ha vízzel tisztítom ott a bőrt vagy babaszappant használhatok? Kamillás ülőfürdő tényleg használhat? Ha igen,akkor hideg vagy meleg ülőfürdő? És hogy egyáltalán mi bajom lehet a leírtak alapján?

Válaszát, segítségét előre is köszönöm!

A leírtak alapján gyulladásos folyamatra kell gondolni, amit okozhat allergia, baktérium, gomba egyaránt. Az empirikus kezelés befolyásolhatja a tüneteket, ezért amikor majd – mint tervezi - orvoshoz fordul, a tünetek elmosódottak, megváltozottak lehetnek, ami a pontos diagnózis felállítását megnehezíti vagy lehetetlenné teszi.

A párás környezetben (nem kellően megszárított végbélnyílás) elősegíti a gyulladásos folyamatok kialakulását. Ezért azt javaslom, hogy minden házilagos kezelés előtt forduljon bőrgyógyászhoz és sebészhez, akik a megfelelő vizsgálatok után a kellő kezelést meg tudják kezdeni.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink