A rendelők államosítása tönkre tenné a járóbetegellátási-rendszert Egészségpolitika 2023.03.20 Március 9-én levelet kaptak a polgármesterek, amelyben az országos kórházi főigazgató jelezte, hogy a járóbeteg szakellátást is államosítani szeretné a kormány.
TURÁNI ÁTOK? Jegyzet 2023.03.18 „A rendszerváltást követő három évtized stratégiai vesztese az egészségügy” – dr. Szepesi András jegyzete.
Mindhárom megyében jól működik az új ügyeleti rendszer Egészségpolitika 2023.03.17 A tapasztalatok azt mutatják, hogy az ügyeletekhez enyhébb panaszokkal, háziorvosi ellátást igénylő problémákkal fordulnak.
5 milliárdos támogatás az egyetemi kutatások előfinanszírozására Egészségpolitika 2023.03.14 9 magyar egyetem 12 pályázata esetében nyílik meg a lehetőség arra, hogy társult tagként részt vegyen a kutatási együttműködésekben.
A jó alvás nélkülözhetetlen az egészséghez. Tegyünk érte, hogy jó legyen! Aktuális Az American Heart Association felvette az alvást a szív- és érrendszeri egészség nyolc alapvető tényezőjének listájára.
A Richter Főnix Közösség hősnői kezükbe vették a saját sorsukat, és új utakat találtak Aktuális Mindazon nehézségeket, kihívásokat és mélypontokat, amelyeken átmentek, most nyíltan és őszintén vállalják, hogy példájukkal másokat is motiváljanak.
"Igaztalan vád, hogy a természettudományos tárgyak unalmasak" Aktuális 775 alkotás érkezett a második „TETT: Te és a természettudományok – mesés történetek” pályázatra.
Új, szakorvosoknak szóló kategóriával bővül a Richter Érdemérem Díj Aktuális A háziorvosok után, idén az egészségügyben ugyancsak kulcsszerepet betöltő további szakorvosok is pályázhatnak.
Közzétették a Richter Anna Díj döntős pályázatait Aktuális Huszonnégy millió forintból valósulhatnak meg innovatív ötletek, az egyik díj sorsa a közönség kezében van.
Új eljárások bevezetésére nyert forrást a Gottsegen György szívcentrum Egészségpolitika 2023.03.14 A Magyarországon még nem elérhető kardiovaszkuláris katéterterápiás és műtéti beavatkozások bevezetését tervezik.
Újabb, orvosokat érintő munkáltatói visszaélésről írt a MOK Egészségpolitika 2023.03.13 A Kamara felszólít minden kórházigazgatót, hogy az önként vállalt többletmunka vonatkozásában vonják vissza törvénytelen intézkedéseiket és utasításaikat!
INTER ARMA SILENT MUSAE 2.0 Egészségpolitika 2023.03.11 „Miért engem kérdezel – mondják nekem mindkét táborban az ismerőseim –, hiszen a másik nem enged!” – dr. Szepesi András jegyzete.
Modern röntgendiagnosztikai eszközök a nyíregyházi kórháznak Egészségpolitika 2023.03.10 A nemzetközi programban a nyíregyházi és a munkácsi kórház vásárolhatott új röntgendiagnosztikai eszközöket.
MOK: törvényellenes a kórházigazgató által kiadott utasítás Egészségpolitika 2023.03.09 Az egészségügyi dolgozók között tilos hátrányos megkülönböztetést tenni az önként vállalt többletmunka vállalásával összefüggésben.
Az érintett orvosok szabad döntése legyen mérvadó az ügyeletről Egészségpolitika 2023.03.06 Arról is a helyi rezidenseknek kell nyilatkozni, hogy milyen szinten tudnak és akarnak részt venni a háziorvosi ügyeletekben.
Requiem a Magyar Orvosi Kamaráért Jegyzet 2023.03.04 35 év alatt immár másodszor – dr. Szepesi András jegyzete
Újabb kilenc gyanúsított a pályázati vesztegetési ügyben Egészségpolitika 2023.03.03 Az újabb gyanúsítások az Egészségipari Támogatási Program keretében benyújtott pályázatokat is érintik.
Mentőszolgálat: jól működik az új ügyeleti rendszer Egészségpolitika 2023.03.02 A három vármegyében több mint 470 telefonhívás érkezett a 1830-as ügyeleti számra az elmúlt 24 órában.
Takács Péter: az orvoskamara nem szűnik meg Egészségpolitika 2023.03.02 Nem a kormányt, hanem az orvosokat helyezik nyomás alá és a betegellátást veszélyeztetik, ami komoly felelősség.
Március 2-ától nem kötelező a MOK tagjának lenni Egészségpolitika 2023.03.02 Megjelent a Magyar Közlönyben a Magyar Orvosi Kamara kötelező tagságát megszüntető törvény.
MOK bejegyzés: Kedves Kollégák! Maradjatok tagok! Egészségpolitika 2023.03.01 A kamara 1-2 napon belül elküldi az orvosoknak azt a formanyomtatványt, amely kitöltésével eldönthetik maradnak-e tagok.
MOSZ: A kormány a teljes magyar orvostársadalmat támadta meg Egészségpolitika 2023.03.01 "Arra kérünk minden egészségügyi dolgozót, hogy szolidaritásával támogassa a MOK törekvéseit, az orvosokat, hogy maradjanak kamarai tagok!"
Hat éve húzódik a halmozottan fogyatékos emberek ügye MA 06:48 | nepszava.hu Tömörüljenek pertársaságokba a megfenyegett háziorvosok MA 06:18 | Telex Súlyos igazság a magyar ásványvízről MA 06:05 | Pénzcentrum Petíciót indítottak a rokonaikat otthon ápolók MA 06:04 | szabadeuropa.hu Orvosi igazolás: teher az orvosnak, szülőnek MA 06:03 | Telex Az Ozempicnek mellékhatásai is vannak MA 06:00 | magyarnemzet.hu Néha megkergül a hegyi mentés Ausztriában MA 05:57 | hvg.hu Fenyegetik az új ügyeletet nem vállaló háziorvosokat MA 05:56 | Népszava Online
Láz, hányás, vérzés: rejtélyes betegség terjed, már öt halottja van 2023.03.21 | Lapszemle Reagált a szakértelmét megkérdőjelező támadásokra Takács Péter 2023.03.16 | Lapszemle A rendelők államosítása tönkre tenné a járóbetegellátási-rendszert 2023.03.20 | Egészségpolitika Pusztai Erzsébet elmondhatja, az orvosok nem 2023.03.16 | Lapszemle Megdőlt egy gyakori tévhit a császármetszésről 2023.03.21 | Lapszemle Az átalakítások után Békésben is átállnak az új ügyeleti rendszerre 2023.03.20 | Lapszemle TURÁNI ÁTOK? 2023.03.18 | Egészségpolitika Magyar professzor terápiájával állították talpra a pápát 2023.03.16 | Lapszemle Több mint ezer beteget vizsgáltak meg tavaly óta az új MR-készülékkel 2023.03.21 | Lapszemle Demencia: se megállítani, se visszafordítani nem lehet 2023.03.16 | Hírek
Megszűnik az orvosok kötelező kamarai tagsága Egészségpolitika 2023.02.28 A törvényt 122 igen szavazattal, 31 ellenvoks mellett, tartózkodás nélkül fogata el a Ház.
Takács Péter: biztosítani kell a biztonságos betegellátást Egészségpolitika Frissítve 2023.02.28 "A kamara nyílt visszaélése a tagság feletti hatalmával veszélybe sodorja a biztonságos betegellátáshoz való jogot, ami elfogadhatatlan".
MOK: a kormány durva támadást indított a kamara ellen Egészségpolitika 2023.02.27 Minden szóba jöhető jogorvoslati lehetőséget ki fognak használni, hitelrontásért pert fognak kezdeményezni a Belügyminisztériummal szemben.
Határozatképtelen lett a parlament népjóléti bizottságának ülése 2023.02.27 | Egészségpolitika Törvénymódosítással reagált a belügyminiszter a MOK nyomásgyakorlására 2023.02.27 | Egészségpolitika Megszüntetné a kötelező orvosi kamarai tagságot a Belügyminisztérium 2023.02.27 | Egészségpolitika NNK: két, Thaiföldön járt embernél igazoltak Zika-vírus-fertőzést 2023.02.27 | Egészségpolitika A MOK reagálása a 2023. február 25-i Kormányinfón elhangzottakra 2023.02.25 | Egészségpolitika Idén is marad az extraprofitadó a gyógyszercégeknek - Kormányinfó 2023.02.25 | Egészségpolitika Kórházszövetség: az ügyeleteknek működniük kell! 2023.02.25 | Egészségpolitika MEGINT ÁGYLÁB? 2023.02.25 | Egészségpolitika Hamarosan újabb megyékben indul az új alapellátási ügyeleti rendszer 2023.02.25 | Egészségpolitika