• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

fekvőgipsz + gyógytorna

Orvos válaszol

fekvőgipsz, gyógytorna
Érdeklődni szeretnék, hogy vannak-e olyan gyakorlatok, amelyek fekvőgipsz esetén is eredményesen alkalmazhazók, és amelyek segítenek a későbbi izom regenerálódásban? Sportsérülésem röviden: férfi (42), foci, támasztó lábra történő becsúszás hátulról, a vádli alsó egyharmadára, kibicsakló boka, a szétnyíló (boka) ugrócsontok feltolták és megfeszítették a szárkapocscsontot, amely a térd alatt 10 cm-rel eltört, tiszta, elmozdulásmentes töréssel. A szalagok sérültek, hogy mennyi szakadt el teljesen, illetve menny részlegesen, azt nem tudom. Műtét, csavarozás nem kellett. Az első hét utáni kontroll röntgen szerint a szárkapocscsont forrása rendben, fájdalmam nincs. Nyolc heti fekvőgipszet kaptam, mankóval közlekedem, nem terhelhetem a jobb lábamat. Olyan gyakorlatok érdekelnek, amelyek fekvőgipsszel is elvégezhetők, hogy a hosszú (8 hetes) időszak alatti izomsorvadást némileg mérsékeljem. Válaszukat előre is köszönöm!
jelige: fekvőgipsz + gyógytorna

Kedves Érdeklődő!
A gipszben leginkább feszít-lazít gyakorlatokat tud végezni, amit elsősorban a lábujjak mozgatásával indíthat el. Sokszor pócolja fel a lábat, a hosszú ideig lógatás nem tesz jót.
Medencéből indított gyakorlatok lehetnek farizomfeszítés-lazítás, kis emelések (természetesen függ a gipsztől, hogy mennyit enged). Ne feledkezzen el a felső testfélről sem, hisz 8 hetes kényszerpihenő alatt szintén visszaeshet a kondíciójából. Néhány nyak-váll és hátizomgyakorlat amennyire a helyzete engedi jót fog tenni az általános állapotának is. Nagyobb szerepe lesz majd a gipsz utáni gyógytornának, hogy visszaállhasson a régi rend. Ahogy írta, szalagsérülés is történt, figyeljen, hogy a gipsz után ne csak erősítő, hanem stabilizáló tréningben is részesüljön (a későbbiek miatt nagyon fontos).
Jobbulást kívánok!
Horvát Krisztina
Scolinea Gyógytorna
http://www.scolinea.hu/

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink