... ami fulladással jár.Ez egy pár percen belül magától elmúlik.Voltunk már több orvosnál,még ilyet nem láttak.Pajzsmirigyre gyanakodtak,de az ultrahangon kiderült,hogy a pajzsmiriggyel minden rendben van.Féregre is gyanakodtak de ezt egy bőrgyógyász kizárta.
Ha fotók alapján ön tud nekünk valamit mondani,nagyon megköszönném,mert csak megyünk orvosról orvosra és semmit nem mondanak.(Ők még ilyet nem láttak)
Fotók nélkül ezt nem lehet elmagyarázni,ezért kérem nyissa meg az alábbi linkeket ...
Előre is köszönöm szépen.Nagyon bízok,hogy kapok választ,mi lehet ez?
Köszönöm!
VÁLASZ
Tisztelt Hölgyem!
Végignéztem a felvételeket, ezek nem a torkán, hanem a nyakán jelentkeznek. Porcos nem lehet, mivel porcszövet nem keletkezik másodpercek alatt és természetesen nem is múlik el. Úgy látom, kipirosodik a nyak bőre az érintett területem, ez göbös és kemény tapintatú és ahogy jött, úgy elmúlik.
Érdekes lenne, hogy a garatban és a szájüregben mi van ilyenkor. Van-e eltérés, vagy pszichés alapon, a félelem miatt jelentkezik-e a fulladásérzet.
Én sem tudom azt megmondani, hogy mi lehet, de véleményem szerint csak allergia jelentkezhet ilyen hirtelen. Mivel kemény, ezért inkább az angioneurotikus forma kombinálva bőrpírral.
Mindkét szakmai gyanú megalapozott volt, de kizárták azokat.
Meg lehet-e figyelni azt, hogy mikor jelentkezik? Illetve pontos naplót vezetni a tünet megjelenése előtti óráról / mit csinált, evett, ivott, mihez ért hozzá - tehát ilyen naplót vezetni. És leírni azt is, hogy hány perc alatt múlik el a fulladásérzet, a keménység, a bőrpír, azaz mennyi idő alatt áll vissza az eredeti állapot /
Az is érdekes, hogy mikor jelentkezett először, mióta van, hányszor ismétlődött idáig és milyen gyakorisággal.
Ilyenkor azonnal be kellene venni egy allergia ellenes tablettát /pl. 180 mg-os Ewofex, amit döntően a bőrön megjelenő allergiás elváltozásokra ajánlanak és vény nélkül kapható . A kipirosodott területet be lehetne kenni Elocom-mal, ez szteroid krém és vényre kell felírni.
A fulladással kapcsolatban megfigyelni azt, hogy befelé venni, vagy kifelé fújni nehezebb-e a levegőt, vagy esetleg mindkét irány nehezített.
Elvileg az érintett duzzanatbólé lehet aspirációs citológiai vizsgálatot, azaz szövettani vizsgálatot végezni . Természetesen abban az esetben, ha van mit látni és azt megszúrni. Ha nincs, akkor is meg lehet jelölni a legkeményebb göböt és onnan pici anyag darabot kivágni szövettanra.
Feltételezem, hogy vérkép vizsgálat készült mindenre kiterjedően.
Sajnos, konkrétumot nem tudok írni, csak a javaslataimat összeszedni
dr Gerencsér Emőke