Köszönöm válaszát, de én még soha nem kérdeztem Önt vagy kollégáit ebben az ügyben. Ezek szerint többen is vagyunk akiket érdekel a dolog. Miután el sem tudja képzelni, hogy miért jelent ez nekem, és ezek szerint másoknak is, ilyen nagy gondot, elmondom Önnek. A férjem amerikai állampolgár és úgy hozta az élet, hogy sajnos egy ideig az Egyesült Államokban fogunk élni. A letelepedési engedély megszerzésének egyik kritériuma, hogy bizonyitani tudjam, hogy megkaptam a kötelező védőoltásokat. Ennek hiányában újra be kell magam oltatni, amit szerettem volna elkerülni.
Magyarázatát köszönöm szépen. Csak egy hónapja kapok hasonló kérdéseket, eddig évek óta sosem, ezért hittem azt, hogy a feladó ugyanaz / mivel a leveleket anonym kapom akkor is, ha ott szerepelne aláírás vagy cím/.
Ön csak az oltási könyvével tudja igazolni a védőoltások megtörténtét, vagy ha felleli a volt gyermekorvosát. Ellenkező esetben ismétlik a védőoltásokat, mert nem lesz elegendő az, hogy Magyarországon kötelező volt bizonyos védőoltások beadása, hanem azt kell igazolnia, hogy Ön azokat megkapta. Az USA-ban / tudomásom szerint/ az első 2 hónapban oltanak hepatitis B ellen, majd ezt ismétlik kétszer az első 18 hónapban / nálunk ez nincs, tehát a hepatitis oltást kell megkapnia/, majd oltanak diphteria-tetanusz-pertusszisz ellen, mint nálunk 2,4,6,15,18 hónaposan, 4-6 év között és 11 év felett, Haemophylus influenzae B típus ellen 12-15 hó között , polio ellen 6-18 hó között, Morbilli-mumps-rubeola ellen 12-15 hó között, 4-6 év között és varicella ellen 12-18 hó között, majd 11-12 év között. Tehát nem ugyanaz az oltási rend, mert a világ különböző részein különböző védőoltás előírások vannak.Az USA-ban a gyermek védőoltásához a szülő írásbeli beleegyezését kérik.
dr Gerencsér Emőke