...ahogy az a tájékoztatóban a 3.héthez le van írva, ha kimaradt egy tabletta? Lehetséges, hogy terhes lehetek? Visszamenőlegesen nyújtott volna védelmet, ha nem tartok szünetet, vagy előre?
Most így felborult a tabletta által nyújtott védekező rendszer? Meddig kell kiegészítő védekezést használnom?
A részletek az alábbiak:
Október 10.-én kezdtem szedni a 21 tablettából az 1-t.
Október 22-én együtt voltam a párommal.
Október 27-én este 9kor vettem be a fogamzásgátlót, de hajnali 02.30kor hánytam.
Október 28, 29, 30-án hasmenésem volt ugyan, de csak a 29-i éjszaka az, amikor nem emlékszem, hogy a bevételt követően hány óra telt el, hogy hasmenésem volt, a másik két napon valószínűleg felszívódott a tabletta, 29-én lehet, hogy nem teljesen.
Október 28-november 1ig smecta port vettem be a fogamzásgátló mellett hasfogóként.
Október 31-től tartottam a szokásos szünetet, közben megvolt a havi vérzés, november 7-től szedem az újabb csomagot november 6, és 7-én voltam együtt a párommal, óvszerrel is védekeztünk.
Kérdésem, hogy most attól, hogy ha nem szívódott fel a 3. héten valamelyik tabletta, és én mégis a szokásos szünetet tartottam meg, milyen veszély áll fenn? Meddig kell kiegészítő védekezést használnom, honnan számít újra biztosnak a tablettám?
Köszönöm szépen!
VÁLASZ:
Kedves Kérdező!
Ha nem megfelelően szedte, akkor az adott ciklus alatt kell kiegészítő védekezést alkalmazni. Csináljon terhességi tesztet, ha negatív, akkor szedje tovább a gyógyszert előírás szerint.
Tisztelettel:
dr.M.Zs.