• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Munkaképtelen vagyok lassan egy éve

Orvos válaszol

Tisztelt Dr.Lajtvári László Úr!

Tavaj április 24-én rosszul lettem,eszméletlen álapotba kerűltem,teljes test rángatózása követte.A CT agysorvadás,kisér elzáródás mutatott.
A psziológia vizsgálat eredménye: IQ 87 alacsony övezetbe tartozó.Ezen belül nagy szinvonalbeli kölömbségek tapasztalhatók az egyes rész feladatok között,leginkább a lexikálistudás valamint a lényeges-lényegtelen felismerés terén mutatkozik deficit.
Szintén jelentős eltérés mutatkozik a verbális és a gyakorlati rész között:VQ=98 átlagos PQ=79igen alacsony ami organikus károsodás gyanuját veti fel. A teszt demenciát nem jelez.
Vélemény:Az alacsony intellektusu betegnél org.károsodás valiszinüsithető demencia azonban nem igazolható. 2005-óta sanax,paroxát szedek, és jelenleg is.panaszaim?fejfájás,szédülés,gyengeség,remegés,a teljes test vergődés szintü remegése ami gyakran eszmélet vesztéssel végződik.
Munkaképtelen vagyok lassan egy éve és az lenne a kérdésem hogy munkaképes leszek e valaha,ill.mit tegyek.a leszázalékolásnál 40% egészségkárosodást álapitottak meg. És hogy eggyáltalán mikor és milyen munkavégzésre leszek képes és várhatóan mikor ?
Hálás köszönettel .
Várom mielőbbi válaszát!

Kedves levélyíró!
A leszázalékolás folyamata nekem sem érthető. Önt biztosan leszázalékolnám, pontosan azért, hogy tudjon gyógyulni, ami szervi történéseknél mindíg lassú és nehéz.
Ha dolgoznia kell, vigyázzon magára, nyugtassa le az elméjét, kerülje az izgalmat, a negatív gondolatokat.
És járjon mozogni, éljen egészségesen, uralkodjon az érzelmein.
Együttérzéssel: dr.Lajtavári László
További kérdések-válaszok és cikkek a témában az alábbi kulcsszóra kattintva olvashatók

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink