... de azt nem mindig csinálja .Haziorvosnal természetesen voltam , csinált EKG -t , nem mutatott semmit , másodjára elküldött mellkas röntgenre, annak az eredménye is negatív lett.az orvosom amellett döntött hogy lelki eredetű a problémám és mondta hogy ezen csak én tudok segíteni . Írt fel egy Nevotens nevű Béta blokkoló tablettát ami ugyan minden alkalomkor hat és elmúlik az alvás előtti szív " szaladás " na.Az az érdekes hogy ez a problémám csakis este elválás előtt jelentkezik, napközben sohasem éreztem volna. Az a problémám ezzel hogy mivel még mindig fenn áll és olykor egymás után 4-5 este jelentkezik aztán egy két napra elmúlik . Csak ugye nagyon kellemetlen mert akkor amikor ez van , akkor halál félelmem van, és rossz lesz a közérzetem . Ugyan vannak problémám , tehát elég stres
szes életét élek jelenleg (munkahely , itthoni dolgok ) de korábban is voltak már ilyen gondok mégsem volt a szivemmel baj .
Olvastam fórumokon is amelyek pánik betegségről írtak de nekem nem hinném hogy ez lenne a bajom . Mondták ismerősök és szüleim is hogy szedjek B vitamint meg magnézium tablettákat mert feszültség oldók és valószínűleg még fog szűnni a probléma . És kicsit próbáljam nyugodtabban kezelni a dolgokat . Megemlíteném azt is hogy korábban aktív energia ital fogyasztó voltam (napi 2-3 doboz )de miután jelentkezett ez a szív problémám megijjedtem hogy biztos ez okozza azonnal leszoktam róla és azóta egy darabot sem iszok sőt még csak kávét sem .Viszont eléggé idegesít hogy nem akar teljesen elmúlni .
Válasza fontos volna számomra hogy Ön mit javasolna , mert nem tudom hogy nagyobb probléma áll e a háttérben vagy csak tényleg a stressz okozza .
Válaszát előre is köszönöm !
Üdvözlettel egy 24 éves fiatal ember
VÁLASZ
Kedves levélíró!
Bármilyen heves vegetatív tünetnél először egy rutin belgyógyászati kivizsgálás kötelező, hogy ne nézzünk el valami testi betegséget, ami ugyanilyen tünetekkel jelentkezik.
Ha minden vizsgálat negatív, akkor szorongásos rohamokról van szó, aminek a hátterében elfojtott félelem huzódik.
A világ tele van félelemmel, gyülölettel, bizalmatlansággal, úgyhogy én a magam részéről stressz reakcióra gondolok.
A kérdés persze, hogy mi huzódik a háttérben. És nagyon fontos, hogy mekkora az Ön stressz türő képessége, azaz a személyiségének mennyire mély rétegéig lehet eljutni.
A probléma mindig a "mélyebb" Énünk vágyai és a társadalmi elvárások közti feszültségből ered.
Rengetegen kínlódnak ezzel, és teljesen mindegy, hogy ez pánik betegség, szorongásos reakció, alkalmazkodási reakció, vagy stressz reakció címkét kap.
Valahogy el kell nevezni.
Mindnyájan tejesen szuverén egyéniségek vagyunk és ennek megfelelően reagálunk az élet ülönböző problémáira.
Ehhez kell önismeret és érdemes utánaolvasni a kérdésnek, megbeszélni másokkal, vagy szakember segítségét kérni.
A tüneteket javaslom minél gyorsabban megszüntetni, mert nagyon könnyen rögzülnek ,mintegy " önállósulnak.
A lényeg, hogy olyan kezelést válasszon, amit teljes szivvel képes elfogadni. Bizonytalan megoldásokba ne menjen bele, mert ezek csak fokozzák a kudarcérzést.
Hát ilyen a mi kis világunk. De vannak megoldások és a megtalálása a helyes útnak már az Ön felelőssége.
Együttérzéssel: dr.Lajtavári László