... Miután elmentem a doktor úr megállapította egyszerű EKG-s, terheléses EKG, valamint szívultrahang segítségével, hogy semmi baja a szívemnek, rá 2 napra teljesen el is múltak az előbb írt tünetek. Időközben kiderült, hogy nagy valószínűséggel pánikbeteg vagyok, ugyanis sorozatosan beszélek be magamnak különféle betegségeket (tüdődaganat, agydaganat), és addig nem tudom megnyugtatni magam, amíg el nem megyek orvoshoz, és nem derül ki, hogy semmi bajom. Sajnos most több, mint 1 hete megint előjöttek az egy évvel ezelőtti tűnetek, fáj a mellkasom, a bal karomba (és ujjaim végébe) néha-néha belenyilal a fájdalom, zsibbad, és ilyenkor a szó szoros értelmében majd kiugrik a szívem a helyéről, és máris kapkodom a levegőt.
Azt szeretném kérdezni, hogy ez lehet-e egy esetleges infarktus előjele, vagy ismét csupán bebeszélem magamnak ezeket a tüneteket? Amennyiben 1 éve voltam EKG-n, az biztosítja, hogy nem lehet infarktusom?
Nem vagyok benne egyik rizikófaktorban sem: nem dohányzom, nem iszom, nem volt a családban szívbeteg, ülő munkát végzek, de mellette rendszeresen mozgok, egyedül emiatt a pánikbetegség miatt vannak stresszesebb napjaim.
Hova forduljak? Kardiológushoz, vagy egyenesen pszichológushoz? Mekkora az esély, hogy tényleg a szívemmel van a gond?
Előre is köszönöm válaszát!
VÁLASZ
A panaszai nem utalnak pánikbetegségre. A kar-kéz zsibbadása, fájdalma származhat gerincelváltozásból is. A tünetei biztosan nem infarktus előjele, egyébként is merőben szokatlan lenne az Ön korában. Azt gondolom, hogy pszichiáterhez kellene fordulnia.