Tisztelt Profeszzor Úr!
Régebben már tetszett segíteni nekem tanáccsal, köszönöm, most újra írok.
Egyszerüen nem tudják kimutatni, hogy mi fáj a hasamban!...
...DE kegyetlenül! ! !!!! Négy éve lesz lassan!
1 éve van mögöttem az utolsó hasi műtétem. Összesen 3 (!) volt, 2 nőgyógyászati és 1 vakbél, de kiderült feleslegesen.
Szeretném megkérdezni, milyen vizsgálatok vannak még a diagnózishoz, a következőkön kívül: Gyomor-és vastag- ill. vékonybéltükrözés, CT, PET, ultrahang, vérvizsgálatok. Ezeken már túl vagyok, negatívak.
Nem csak képalkotókra gondolok.
A kapszula endoszkópiát pl. nem javasolja az orvos.
Tehát a fájdalmak minden nap a has bal oldalán vannak, égő, szúró, bökő, húzó feszítő, és néha hányinger. Nagyon szenvedek, lassan se enni se dolgozni nem tudok!
Legyen kedves írni nekem, hová fordulhatnék ilyen esetben, mitévő legyek?
Nagyon szépen köszönöm , üdvözlettel:
" Kegyetlen hasfájás 4 éve " jelige,
VÁLASZ:
A hasi fájdalom értékelése nagyon nehéz. Pontosan kell tudnia a jellegét, görcsös, hirtelen jelentkező, váltakozó, állandó és gyakran nem kifejezett fájdalom, bizarr fájdalom, maró, feszítő, szúró, maró panaszokat mond el a beteg. Nem tudom, ezek közül melyik jellemző leginkább az Ön esetében. Az elvégzett vizsgálatok nagyon nagy valószínűséggel kizárják a gyomor-bél traktus szervi megbetegedését. Ennek alapján arra kell gondolni, hogy a panaszok okát nem a gyomor-bél rendszerben kell keresni. Emlékszem olyan betegre, akinek a hasi fájdalmát a munkája okozta, mivel munkavégzés alatt a hasát az asztal szélének támasztotta, ami aktuálisan nem okozott fájdalmat. Munkahelyváltoztatás után a panaszai megszűntek. De lehet a háttérben a gerinc elváltozása is (ez ugyan a CT-n esetleg látható lehetne), de az állandó fájdalom gyulladásos eredetre utal, ezt a CT nem mutatja ki. Nem biztos, hogy feltűnik a vizsgálatok során a beleket ellátó erek szűkülete, erre azonban az étkezés utáni fájdalom jellemző. Mint írja, a panaszai étkezéssel függenek össze, ezért ezt a lehetőséget kizárni nem lehet. A CT esetleg ezt is kimutatja, de a vizsgáló orvos figyelmét elkerülheti. A capszulás endoscopia nem mond lényegesen többet, mint a felsorolt vizsgálatok együtt. Kérdés, hogy éjszaka is jelentkezik-e a fájdalom, mert ha nem, akkor külső körülményekben kell keresni az okot, táplálkozás, munka- és családi körülmények, elfogyasztott ételek, esetleg gyógyszer mellékhatás. Orvosai mindent megtettek a panasz okának kiderítésének érdekében, többet javasolni én sem tudok.