... ''Egy-két órával 15-20 gramm arginin bevitele után, a HGH koncentráció a vérplazmában az 50-100-szorosára nő! Arginin_aminosav
Úgy vélik, hogy a HGH kibocsátása az argininra való reakcióként, a noradrenalin neurotranszmitter és acetilkolin okozza. Ez a reakció az endorfinok, a magas vércukorszint és magas koleszterinszint által gyengül.
Ez azt is megmagyarázná, hogy az L-tryptophan aminosav a HGH kibocsátást fokozza, mivel ez az agyban két enzimatikus lépésben, az L-tryptophan szerotoninná alakul. tryptophan_aminosav
Mivel a kibocsátás edzett sportolóknál megnövekszik, ajánlott alvás előtt is aminosavkészítményeket fogyasztani a HGH kibocsátás fokozása érdekében. De ezt nem szabad szénhidrátdús étkezéssel kombinálni, mivel az megemeli a vércukorszintet, ami pedig ugyancsak nagy hatással van a HGH kibocsátásra. Ha a vércukorszint a normális érték 50 %-ára csökken, a HGH kibocsátás az 5-szörösére nő!
tehát valóban segíthet ezek az aminosavak a növekedési hormon növelésében ?
VÁLASZ
Az nem kétséges, hogy az arginin, mint a leggyakoribb aminosav, szerepet játszik a növekedési hormon szintézisében, azonban táplálékkal elegendő mennyiség kerül a szervezetünkbe a hormon előállításához. Arra vonatkozóan nem találtam megbízható tudományos cikket ( ezt az adott készítmények gyártói és forgalmazói sem közlik) hogy a nagy mennyiségben elfogyasztott aminosavak (arginin, onitin) fokozzák a hormontermelést. Az Ön által említett „Lyptophan" elírásból származhat, mert ilyen aminosav nincs, van viszont tryptophan, ami egy olyan – úgynevezett esszenciális - aminosav, amit a szervezet nem tud felépíteni, de a táplálékban ez is bőségesen rendelkezésre áll. Az nem kétséges, hogy a hormonkészítmény injekció formájában alkalmazva fokozzák a fehérjeszintézist, a zsírleépítést, de ez nem jelenti az izomtömeg növekedését, mert a fehérje a csontokba és kötőszövetbe épül be, izomzatnövelő hatása nem bizonyított. Egy - néhány éve végzett - megbízható vizsgálat szerint a kar és comb körfogat-növekedését a jelentős víz-visszatartásra vezetik vissza. A hormontermelést a hipotalamusz-hipofizis rendszer irányítja, nem tartom valószínűnek – bár a hormon bioszintézis folyamatának nem vagyok szakértője - hogy ezt befolyásolni lehetne az említett aminosav(ak) fokozott bevitelével. Mellesleg, a növekedési hormon túltermelésnek vannak nem kívánatos hatásai is, mint a növekedő szervezet óriásnövése vagy idősebb korban az akromegália (orr, áll, kéz, láb növekedése, szőrösödése, carpal tunel szindroma stb.).