... a bulbusban meszes plaque képződés látható, mely haemodinamikailag szignifikáns szűkületet nem okoz.
Mindkét arteria vertebralisban szabályos anterograd telődés detektálható.
Vélemény: Szignifikáns stenosis egyik oldalon sem mutatható ki."
2./ Erre acetilszalicilsav hatóanyagú gyógyszert kaptam, melyet állítólag ezután folyamatosan kell szedjek?! Ennek betegtájékoztatója viszont azt írja, tartós szedése - többek között – gyomorfekélyt is okozhat!
3./ Az alkohol, kontra gyógyszer kedvezőtlen kölcsönhatása nem merül fel, mert jelenleg más gyógyszereket nem szedek tehát nincs akadálya annak, hogy kizárólag kiváló minőségű száraz vörösborral próbáljam kiváltani az acetilszalicilsavat, természetesen csak mintegy 8- 16 köbcentiméter / nap adaggal, az étel zsírtartalmának függvényében.
4./Az a kérdésem helyesen cselekszem-e, ha inkább a 3. / pont szerintit próbálom alkalmazni?
Üdv.: Egy jelenleg egészségesen táplálkozó férfi.
VÁLASZ
Az acetylszalicil hatásosan csökkenti a vérlemezkék működését, ami a trombózis megelőzése szempontjából fontos. Idősebb korban, 60 év felett már akkor is szokták javasolni, ha vizsgálatokkal a nyaki erek szűkületét nem mutatják ki, mert a vizsgálat nem ad információt a koszorúerek állapotáról, ahol lehetnek trombózisra hajlamosító elváltozások. Az említett szer mellékhatásaként ugyan feltüntetik a gyomorfekélyre hajlamosító hatását, de ennek a valószínűsége minimális. A vörösbornak a közölt mennyiségben feltehetően nincs hatása (még rövid italból sem sok) de semmi esetre sem helyettesíti a gyógyszer hatását.