• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Tisztelt doktor!
Folyamatosan fáj a jobb oldalam! A Bordaívemnél! Elég kellemetlen, állandó fájdalom, egész nap érzem! Hol gyengébben, hol erősebben! Nem szúró, nyilalló a fájdalom jellege, hanem inkább...

... erős, nyomásszerű, néha már eléggé elviselhetetlen, annyira fáj. Van, hogy kisugárzik derék irányába, vagy olykor hasi, alhasi irányba. Sokszor fáj a hasam is. Ha megnyomom a bordám alatt, illetve ha nyomkodom, akkor attól jobban fáj, szóval lehet mondani, hogy nyomásra is érzékeny.
Milyen szerv, és milyen szervi betegségek tudnak ilyen tüneteket produkálni? Férfi vagyok, szóval petefészek kilőve!
3 hónapja fennáll már a dolog, de még senki sem tudott tippet sem adni. Vérkép nem mutat gyulladásra utaló jeleket, és minden eredmény negatív. Hasi UH, tükrözések (gyomor, bél).
Tanácstalan vagyok, hogy hová fordulhatnék még, illetve milyen betegséggel lehetnek ezek kapcsolatban, és melyik szervem szórakozik velem?!


VÁLASZ


Az orvos sokszor nem a vizsgálati eredmények alapján, hanem a beteg alapos és részletes kikérdezése és fizikális vizsgálata alapján tudja a panasz okát kideríteni. Ez nem minden esetben teljesül, de nem akarok egyetlen orvost sem megbántani. Nem ritkán műszeres, eszközös vizsgálatokkal nem lehet a pontos diagnózishoz jutni, mert nem jár morfológiai elváltozásokkal. Az említett vizsgálatok negatívitása után arra kell gondolni, hogy a panaszok hátterében esetleg olyan elváltozás áll, amelyekre az eddigi vizsgálatok nem terjedtek ki. Ilyen pl. a gerinc elváltozása. Bizonyos betegségek, amelyek mialgiához, izomfájdalomhoz vezetnek, csak nehezen felismerhetőek. A gyulladásos folyamatok nem minden esetben vezetnek, vannak speciális gyulladásra utaló leletek is, mint a CRP, a PTC, nem csak a fehérvérsejt és/vagy a vörösvértest süllyedés. Nehéz tanácsot adni hogy milyen irányba induljon, hiszen ez az orvos feladata, a panaszok, vizsgálatok, leletek alapján. Azt gondolom, hogy jól képzett belgyógyász vizsgálatára lenne szükség, bár ez sem jelent garanciát panaszainak megoldására, van, amikor csak az idő oldja meg a panaszok megszűnésével vagy progressziójával.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink