Tisztelt Hölgyem/Uram!
Én egy 24 éves fiatalember vagyok, és azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy reggelente ébredéskor, illetve mostanában már napközben is elég sűrűn elzsibbad a kezem, lábam. Nem vagyok cukorbeteg, állandó 4,2-es a cukrom, családomba mindenkinek sűrű a vére, elképzelhető, hogy nekem is, igaz nem voltam vele orvosnál. Olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e a sűrű vér miatt a zsibbadás, illetve ha igen, akkor mit tehetek ellene természetes módon. Jelenleg amire még én gondoltam, hogy okozhatja a zsibbadást az nem más mint egy elég hatásos zsírégető (LIPO-6X) Jelenleg ezt szedem, de már nem fogok vele leállni mert már csak egy heti adag van hátra. nem haladtam meg a napi ajánlott mennyiséget, illetve sportolok (kondi) heti 3x1,5 órát
illetve hétvégente favágással tartom magam mozgásba, tehát a mozgásszegény élet se okozhatja. Jelenleg 84kg vagyok, tehát a túlzott elhízás se okozhatja. Kérdéseim a következők lennének:
- Okozhatja-e a vér sűrűsége a zsibbadást?
- Ha több vizet innék pl napi 2-3 liternyit az hígítaná a vérem? Jelenleg olyan 1-1,5 litert iszok naponta és buborékosat, de most próbálok a több folyadékra illetve a mentes vízre rászoktatni magam.
- Okozhatja-e valamiféle vitaminhiány a zsibbadást. (nagyon ritkán eszek zöldséget, gyümölcsöt)
- Érdemes lenne-e szedni valamiféle vitaminkiegészítőt pl aktival max-ot?
- Vér hígítására mit tudna ajánlani ami természetes, és nem gyógyszer?
Válaszát előre is köszönöm!
Jelige: Reggeli végtag zsibbadás