15 tipp a jobb alvásért – vagyis testi-lelki egészségünkért Egészség 2025.09.05 Az emberek életük közel egyharmadát alvással töltik. A megfelelő mennyiségű és minőségű alvás alapvető fontosságú testi-lelki egészségünk számára. Az alvászavarok drámai mértékben kihatnak egészségükre, de segíteni is lehet a problémán.
Lilába borul az ország a legkisebb hősökért Aktuális 2025.09.05 A Koraszülöttekért Országos Egyesület (KORE) új kampánnyal készül a koraszülöttek világnapjára.
Az együttérzés ára: ezért éghetnek ki a segítő szakmákban dolgozók Psziché 2025.09.05 Vannak veszélyeztetett szakmák, de bárki beleeshet a hibába, hogy miközben másokért él, magát végletekig elhanyagolja. Hogyan és hol húzzuk meg a határokat?
Egy véradás három életet menthet – Szeptember 6-án ismét segíthetsz Aktuális 2025.09.05 A véradás kiemelkedő fontosságú a globális egészségügyben, évente több mint 100 millió véregységet adományoznak. Most buli hangulatban van erre lehetőség.
25 éves jubileum - ismét lehet jelölni a Rátz Tanár Úr Életműdíjra PR Negyedévszázada ismeri el a magyar közoktatás kiemelkedő reáltanárainak munkáját a Rátz Tanár Úr Életműdíj, melyre várják a jelöléseket.
Mit okozhat a foghiány, és miért érdemes időben lépni? PR A fogpótlás nem csupán a száj egészségét védi, hanem a mindennapi életminőséget is javítja.
Teljes munkaidős donorvizsgáló orvost keresünk Szegedre Állásajánlat A Plazmaszolgálat Kft. Magyarország donorvizsgáló orvost keres szegedi csapata támogatására.
Az egészség ára: rejtett költségek a rendelők működésében Aktuális A betegellátás mögött húzódó rendszerek, eszközök és emberi munka nélkül nem lenne lehetséges a színvonalas szolgáltatás.
Közösségi média és testképzavarok – program a tinik egészségéért Aktuális 2025.09.04 Együtt a Gyermekek Egészségéért programot indít a BioTechUSA, mely a fiatalok közösségi média használatával szorosan összefüggő testképzavart állítja középpontba.
Most lehet a szülőknek ingyenesen HPV fertőzés elleni oltást igényelni Egészség 2025.09.04 Az idei tanévben is, de csak szeptember 12-ig lehet ingyenesen igényelni a humán papillomavírus (HPV) elleni védőotás – adta hírül a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ.
Képzéseket nyújt a gyermekegészségről a Bethesda szülőknek, szakembereknek Aktuális 2025.09.04 A Bethesda Gyermekkórház tudásközponttal bővíti szakmai portfólióját: elindult a Bethesda Akadémia, amely szülőknek és szakembereknek egyaránt kínál korszerű és naprakész tudást a gyermekkórház évtizedes, komplex szakmai tapasztalatára építve.
A halogatás vajon átok vagy rejtett erőforrás? Psziché 2025.09.04 Sokan fontos feladataikat is utolsó pillanatra hagyják. Mi állhat a szokás hátterében – és biztos, hogy csak bajt okozunk ezzel?
A menstruáció hiánya: lehet banális és komolyabb oka is Gyógyulás 2025.09.03 A menstruáció egy természetes folyamat, ami az élettanilag termékeny nőket érinti. Amenorrhoea-nak nevezzük azt az állapotot, amikor egy 16 év feletti nő valamilyen kóros okból nem tapasztal havi vérzést.
Magyarországon továbbra is terjed a nyugat-nílusi vírus Aktuális 2025.09.03 A nyugat-nílus láznak tulajdonítható emberi fertőzésekről több mint 50 éve számolnak be a világ számos országában. Jelenleg Magyarországon is vannak ezzel a vírussal fertőzött betegek.
Érzelmeinket is befolyásolja a bél–agy tengely Horizont 2025.09.03 A tápcsatorna egészsége hozzájárul a kiegyensúlyozott agyi működéshez és ez fordítva is így van. A kapcsolat működéséről és megdöbbentő hatásairól Dr. Barta Zsolt gasztroenterológus, címzetes egyetemi docens tájékoztatja a Weborvost.
Duchenne-szindróma világnap – lesz-e hatékony gyógyszer? Horizont 2025.09.03 A világnap célja, hogy felhívja a figyelmet a kutatások és a terápiás lehetőségek fontosságára. Szeptember 7-én világszerte közösen üzennek: a közösség összefogása nélkül nincs előrelépés.
A napszemüveg balesetveszélyes is lehet Aktuális 2025.09.02 A megfelelő napszemüveg kiválasztása jelentős mértékben hozzájárulhat a vezetési biztonság növeléséhez – derült ki egy, a kérdést vizsgáló kutatásból. Nem mindegy a lencseszín és a sötétítés mértéke sem.
Minden második magyar szabadság alatt is dolgozik Aktuális 2025.09.02 A munkahelyi szabadságot mindenki várja – ilyenkor egy kis időre letehetjük a szokásos feladatokat. De tényleg nem kell ilyenkor dolgozni? Egy új felmérés szomorú képet fest a magyarok lehetőségeiről.
Amikor a nehéz természet betegségtünet – a demenciáról másképp Horizont 2025.09.02 A demencia mindenki számára nehéz, annak is, aki elszenvedi és a hozzátartozóknak is. A kétségtelen terhet azonban nehezíthetjük vagy könnyíthetjük is bizonyos tényezőkkel.
A te látásod veszélyeztetett? Ezt tudnod kell Gyógyulás 2025.09.02 A retina leválása súlyos, sürgős kezelést igénylő szemészeti probléma. Retinaleválás esetén a látás részlegesen vagy teljesen elveszhet, különösen, ha nem történik gyors beavatkozás. A károsodás kockázata bizonyos állapotokban jelentősebb.
Így előzhetjük meg a gyerekek betegeskedését Aktuális 2025.09.01 A gyermekek egészségmegőrzése a közösségi nevelési intézményekben 7-9 éves korig is extra kihívást jelenthet. Néhány szakértői tanács, hogy esélyük legyen elkerülni a betegségeket.
Újabb újszülöttet helyeztek el a székesfehérvári babamentő inkubátorban 2025.08.29 | blikk.hu Járni nem tudtak, de azt gondolták, a rollerezés részegen menni fog 2025.08.29 | telex.hu Emelkedik a szennyvízben a koronavírus szintje, több fertőzés jöhet 2025.08.29 | index.hu Százezernyi magyar beteg maradhat diagnózis nélkül: ez az oka 2025.08.29 | penzcentrum.hu Olcsóbb, könnyebb gyártani, és még hatékonyabb is lehet 2025.08.29 | hvg.hu Brutális támadás: összeverték a korábbi egészségügyi minisztert 2025.08.29 | szeretlekmagyarorszag.hu Új HIV-injekciót engedélyezett az Európai Bizottság 2025.08.29 | nepszava.hu - telex.hu Trump kirúgta az amerikai járványügyi központ igazgatóját 2025.08.29 | telex.hu
Agyi köd, kimerültség, elfelejtett nevek: a menopauza kognitív ára 2025.08.29 | Psziché Érzelmeinket is befolyásolja a bél–agy tengely 2025.09.03 | Horizont Rengeteg embert érint, és növeli a rák kockázatát 2025.09.01 | Egészség Amikor a nehéz természet betegségtünet – a demenciáról másképp 2025.09.02 | Horizont Az együttérzés ára: ezért éghetnek ki a segítő szakmákban dolgozók 2025.09.05 | Psziché A halogatás vajon átok vagy rejtett erőforrás? 2025.09.04 | Psziché Duchenne-szindróma világnap – lesz-e hatékony gyógyszer? 2025.09.03 | Horizont Most lehet a szülőknek ingyenesen HPV fertőzés elleni oltást igényelni 2025.09.04 | Egészség Magyarországon továbbra is terjed a nyugat-nílusi vírus 2025.09.03 | Aktuális Minden második magyar szabadság alatt is dolgozik 2025.09.02 | Aktuális
Rengeteg embert érint, és növeli a rák kockázatát Egészség 2025.09.01 Az elhízást ma már betegségként tartják számon, mert önmagában kóros folyamatokat indít el a szervezetben. Ami még nagyobb gond, hogy ezek az elváltozások más krónikus, sokszor az életet veszélyeztető kórképekhez vezetnek. A daganatos megbetegedések is ezek közé tartoznak. Prof. dr. Dank Magdolna, az Országos Onkológiai Intézet főigazgatója a téma tudományos hátteréről, a kockázat mértékéről és a megoldási lehetőségekről adott lapunknak interjút.
Innováció: gyorsabb gyógyulás szemműtétek után Horizont 2025.09.01 Szemész szakorvosok és gyógyszerészek összefogásának eredményeképp sikerült egy olyan szemcseppként alkalmazható gyógyszerformulát kidolgozni, amely a szaruhártyát érintő beavatkozásoknál elősegíti, gyorsítja a szaruhártya sebgyógyulását. A molekula nemzetközi szabadalmi eljárás alatt áll. A felfedezésért a SE Szemészeti Klinika és a SE Gyógyszerészi Kémiai Intézet (GyKI) kutatói elnyerték a Semmelweis Egyetem Innovációs Díját.
A szorongás legyőzhető - íme néhány hatékony mód Psziché 2025.09.01 A szorongás gyakran negatív gondolat-, viselkedés- vagy automatikus reakciósémákból ered, amely beszélgetésen alapuló terápiás közegben sokszor hatékonyan átdolgozható. A pszichoterápia lényegében lehetővé teszi, hogy feltárjuk a mélyebb okokat és egészségesebben reagáljunk a számunkra nehéz helyzetekre.
Újabb újszülöttet helyeztek el a székesfehérvári babamentő inkubátorban 2025.08.29 | Lapszemle Járni nem tudtak, de azt gondolták, a rollerezés részegen menni fog 2025.08.29 | Lapszemle Emelkedik a szennyvízben a koronavírus szintje, több fertőzés jöhet 2025.08.29 | Lapszemle Százezernyi magyar beteg maradhat diagnózis nélkül: ez az oka 2025.08.29 | Lapszemle Olcsóbb, könnyebb gyártani, és még hatékonyabb is lehet 2025.08.29 | Lapszemle Brutális támadás: összeverték a korábbi egészségügyi minisztert 2025.08.29 | Lapszemle Új HIV-injekciót engedélyezett az Európai Bizottság 2025.08.29 | Lapszemle Trump kirúgta az amerikai járványügyi központ igazgatóját 2025.08.29 | Lapszemle „Anyám lelki szemetesládája lettem” 2025.08.28 | Lapszemle