... 40-es férfi vagyok,és sok éven át napi 2-3 kávét ittam.Akkor sürűsödött a szívritmuszavarom az egyensúly problémám,a frontérzékenységem a migrénes fejfájásom.
Tulzott izgatottság nemi dolgokban is érezhető volt Aztán Sok év után fél évig szüneteltettem a kávézást. A panaszok teljesen megszüntek,kitisztult" a fejem,végtelen nyugodt lettem,(tulzottan is)
se fejfájás se szédőlgés semmi,de hiányzott a kávé,mert szerettem.
viszont Munka után naponta ágynak estem a fáradtságtól,(lehet az alulműködö pajzsmirigyem is okozta) csak dolgoztam és pihentem, semmi sem dobott fel,semmi élet" semmi vágy,vagy izgalom .
Ezért fél év után ujra nekiálltam kávézni (pár napja)...és
Nem tudom mennyire dobódik fel a dopamin-szerotonin szint ilyenkor,de
azonnal elmult a fáradékonyságom,felfokozott nemi dolgok jöttek ujra, (elég egy gondolat"). fejem homlokom kicsit furán bizsereg",vagyis jó és rossz dolgokban is nagyon megdob"
Nem tudom eldönteni,káros ez a napi 2 kávé a szervezetemnek?
Esetleg hormonváltozást is okozhat? vagy csak nálam van ilyen hatás?
Idővel ujra jön majd a ritmuszavar és a migrén??? (a szivem kivizsgáltan jó) valahogy kávé nélkül sem jó,mert a semmittevés,a fáradtság,a vágytalanság aggasztó .
Tehát lehet kávét fogyasztani,vagy javasolt helyette pl napi 1 magneB6
ami szintén jó a fáradtságra és az ideg-ingerület átvitelre...? Nem tudok dönteni.
Kávé nélkül életunt vagyok,vele meg feldoppingolt" ?
Megtisztelő javaslatot szívesen fogadok.
VÁLASZ
A kávé sokféle alkaloidot és egyéb anyagot tartalmaz, ami élénkítő, serkentő hatással van a szervezetre. A hasznosságát az élvezeti érték mellett abban is látják, polifenol hatóanyagot is tartalmaz, ami a flavonoidekhez hasonló antioxidáns tulajdonsággal rendelkezik és ez a szervezetre káros szabadgyökök megkötétében előnyös. A legújabb kutatások mind egyértelműen arról számolnak be, hogy naponta 2-4 kávé fogyasztása nem hogy nem káros, de igen hasznos, első sorban a szív-érrendszeri betegségek megelőzésében. Sokan még az Alzheimer kór megelőzésének lehetőségét is a kávé fogyasztásában látják, bár ennek meggyőző bizonyítékai nincsenek. A hormonháztartásra vonatkozóan csak annyit tudok, hogy a nők ösztrogen hormon szintjét a kávéfogyasztás befolyásolja, csökkentheti vagy növelheti.