• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Tisztelt Doktor Úr/Nő!
Édesanyámnak 18 éve volt stroke-ja. Akkor a jobb oldala lebénult, nem tudott járni, beszélni...

...Az első jele (amit sajnos akkor nem ismertünk fel) az volt, hogy kb. fél percig nem tudott megszólalni, hiába akart beszélni. Utána egyre súlyosabb lett, természetesen kórházba került.
Egy hónapig állt kórházi kezelés alatt, és aztán lassan felépült. Nagyon erős akarattal, sokszor sírva végezte a tornagyakorlatokat is, mert meg akart gyógyulni. Ahhoz képest, amilyen állapotban volt, szépen helyre is jött.
Azonban tavaly decemberben ismét észlelte a korábbi tünetet – akadozott a beszéde (ez egyébként véletlenül derült ki egy telefonhíváskor, mert édesanyám egyedül él).
Azonnal kórházba vittük – most már időben – a CT kimutatta, valóban volt egy újabb agyi történés. Egy hétig volt bent, infúziót, gyógyszereket kapott.
Egy hónap után (idén januárban) más tüneteket „produkált”: zsibbad a feje, arca, kisebb mértékben a keze. Arra gondolt, hogy talán az egyik gyógyszer mellékhatása, találtunk is egy ilyen hatást az egyik vérnyomáscsökkentő papírján. Hozzáteszem, hogy anyukámnak soha nem volt magas a vérnyomása, nem tudjuk, hogy ezt a gyógyszert miért kell szednie. A háziorvos azt mondta, teljes bizonyossággal csak a CT tudja kimutatni, hogy mitől van, vagyis, hogy nem újabb stroke okozza-e. Ismét kórház, vizsgálatok. Hál’ istennek, nem találtak semmit, vagyis nem jelentkezett újra a probléma. Ezt a gyógyszert nem szedi azóta, bár a háziorvos szerint kellene (miért? szed egy másik vérnyomáscsökkentőt, annak ellenére, hogy nem magas a vérnyomása.) (Úgy emlékszem Coverex a gyógyszer neve).
Azonban választ nem kaptunk egy orvostól sem, hogy mi okozza a zsibbadást? Az utóbb kiadott kórházi papíron nem is szerepel ez a tünet, figyelmetlenek voltak, a felvétel okául azt írták be, amivel előzőleg (decemberben) került be – átmeneti beszédzavar.
Sajnos, a tünetek nem múltak el, ez rendkívül kellemetlen, és emiatt édesanyám egyre idegesebb. Teljesen tanácstalanok vagyunk és igazából már azt sem tudjuk, kihez forduljunk, hiszen a háziorvos nem tudott segíteni, neurológus is megvizsgálta és ő sem mondott semmit. (Anyukám 77 éves.)
Nagyon kérem, adjon tanácsot, vagy valami támpontot, hogy mi lehet a baj!
Köszönettel:
LIZBET


VÁLASZ


Lehetetlen dolgot kér tőlem, azt, hogy a beteg vizsgálata nélkül, szakértelem hiányában is (nem vagyok ideggyógyász) nem ismerve a leleteket adjak véleményt arról, amiről nem tudtak szakképzett, minden leletet ismerő orvosok sem. Azt javaslom, hogy - erre lehetősége és joga van - kérjenek egy másik véleményt a megyei kórháztól vagy az egyetemi ideggyógyászati klinikától.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink