A NEMZET GYÁSZOL, SEGÍT, ÜNNEPEL Egészségpolitika MA 06:35 „Isten hozta a „fedélzeten” Országos Tisztifőorvos Asszony!” – dr. Szepesi András jegyzete.
Megújult az egészség-gazdaságtani irányelv Egészségpolitika 2025.06.06 Az irányelv módosulását várhatóan hamarosan követi az NNGYK által kiadott Módszertani Ajánlások frissülése.
Ilyen okai lehetnek a féloldali fejfájásnak Egészségmagazin 2025.06.06 Teljesen más kezelést igényelhet például a migrén, mint a gerinc probléma miatt jelentkező fejfájás.
Hőség: a munkáltatókra vonatkozó elvárások Hírek 2025.06.06 Többek között biztosítaniuk kell, hogy a munkavégzés során rendszeresen iktassanak be pihenőidőt, legyen 14-16 Celsius fokos ivóvíz.
EGY KIS CSEND Jegyzet „Május 31-én már én is emelt fővel ünnepelhetem a nemdohányzók világnapját” – dr. Szepesi András jegyzete.
Az egészség ára: rejtett költségek a rendelők működésében Aktuális A betegellátás mögött húzódó rendszerek, eszközök és emberi munka nélkül nem lenne lehetséges a színvonalas szolgáltatás.
Pszichológus, pszichiáter vagy coach? Segítünk eligazodni Aktuális Akár pszichológushoz, akár pszichiáterhez vagy coach-hoz fordulsz, már az első lépéssel sokat teszel magadért.
Orvosokat, asszisztenseket, gyógytornászokat várnak Állásajánlat A visegrádi rehabilitációs szakkórház munkatársakat keres több munkakörre, az állásokat pályázat útján lehet betölteni.
Beléptetőrendszer: hétfőn ezt mondták, kedden azt Lapszemle 2025.06.06 Több kórházban is tiltakozott az orvosok egy része és kifejezett utasításra sem mentek el a szervezett a fotózásra.
Már telepítik a beléptetőkapukat és a kamerahálózatot Lapszemle 2025.06.06 Egy salátatörvénybe került az egészségügyi intézmények beléptetőkapui és a boltok pénztárainak szabályozása.
NNGYK: javult a természetes fürdővizek minősége Hírek 2025.06.06 A természetes fürdővíz minősítése a szennyvíz eredetű baktériumok száma alapján történik, négy év legalább 16 eredménye alapján.
Szeretetteljes érintés – a Babamasszázs Világnapja Egészségmagazin 2025.06.06 A babamasszázst már újszülött kortól elkezdhető és így beépíthető a mindennapi rutinban is.
Elsőként nyerte el egy védőoltás „Az Év Gyógyszere” díjat Szakmai Címoldal 2025.06.05 A cseppfertőzéssel terjedő, légutakat, tüdőt érintő RSV fertőzés az újszülöttekre, a csecsemőkre és az idősekre különösen veszélyes.
Akár génszerkesztéssel is kezelhetik az angioödémát Egészségmagazin 2025.06.05 A betegségnek nem minden beteg esetében vannak egyformán súlyos tünetei, sőt vannak, akik panaszmentesek.
Nem gyűjtenek adományokat közterületen Hírek 2025.06.05 A Heim Pál gyermekkórház kizárólag hivatalos alapítványain keresztül, írásos támogatási megállapodás alapján fogad el adományokat.
Semmelweis-szobrot avattak Firenzében Hírek 2025.06.05 Az alkotást Maria Grazia Giuffrida, a fenntartó Istituto degli Innocenti elnöke vette át, majd leplezte le a Semmelweis Egyetem rektorával.
A fertőzések eddig figyelmen kívül hagyott hatása Lyme borreliosis 2025.06.05 Az elmúlt évtizedekben a kullancsok által terjesztett betegségek jelentősen hozzájárultak a neuropszichiátriai tünetek kialakulásához.
Másodfokú hőségriasztás lép életbe csütörtökön Hírek 2025.06.04 A tartós hőség komoly terhet is ró a szervezetünkre, különösen a kisgyermekekre, az idősekre, a krónikus betegekre és a várandósokra.
Úttörő kutatás az értelmi fogyatékosságok és autizmus genetikai hátteréről Hírek 2025.06.04 A magyar kutatócsoport segítségével kimutatták, a beteg idegsejtek jelentős morfológiai változásai összefüggésben állhatnak az értelmi fogyatékosságokkal.
„Azt mondták, hogy csak képzelődöm” - Catherine útja a Lyme-kórral Lyme borreliosis 2025.06.04 Amikor Catherine megkapta a Lyme-kór diagnózisát, furcsa megkönnyebbülésként érte. Végre volt magyarázat. "Tudtam, hogy nem vagyok önmagam".
Mendel-díjjal tüntették ki Karikó Katalint Milánóban Hírek 2025.06.04 " Állj készen arra, hogy elmagyarázd a kutatásodat, különösen akkor, ha a tudományt nehéz megérteni, és fennáll a veszélye annak, hogy félremagyarázzák."
Tényleg magányosabbak a mai fiatalok, mint a szüleik? 2025.06.06 Szabadnapos mentős mentette meg egy motoros életét 2025.06.06 Beléptetőrendszer: hétfőn ezt mondták, kedden azt 2025.06.06 Már telepítik a beléptetőkapukat és a kamerahálózatot 2025.06.06 5,2 milliárd forint állami támogatás Csányi Sándor magánkórházának 2025.06.06 Hőségriasztás: erre figyeljen az egészsége érdekében 2025.06.06 Kanyaró: újra felütheti egy világszintű járvány a fejét? 2025.06.06 Nagyobb veszélyben vannak a rákos beteg férfiak, mint gondoltuk 2025.06.06
Miért vannak többezres műtéti várólisták? 2025.06.03 | Lapszemle Miért vonzódnak egyes fiatal nők a „sugar kapcsolatokhoz”? 2025.06.03 | Egészségmagazin A kormány döntött a krónikus betegségek menedzseléséről 2025.06.03 | Lapszemle A legjelentősebb a praxisüresedés a fővárosban 2025.06.03 | Lapszemle Meghosszabbították a kiskunhalasi orvosok letartóztatását 2025.06.03 | Lapszemle Különleges ultrahangot adományozott dr. Karikó Katalin a klinikának 2025.06.04 | Hírek Megdőlt a 10.000 lépés mítosza, ennyi is elég az egészséghez 2025.06.04 | Lapszemle Április végén felhalmozták a kórházak a tolerálható adósság felét 2025.06.03 | Lapszemle Elhagyatott épülettorzók, köddé vált cégek 2025.06.03 | Lapszemle A kórházi gyógyszerészek tesztekkel ünneplik a Patikanapot 2025.06.03 | Hírek
Aggályos higiéniai körülményeket találtak három pláza ételudvarában Hírek 2025.06.04 Súlyos higiéniai és élelmiszerbiztonsági hiányosságokat talált a fogyasztóvédelmi hatóság három budapesti bevásárlóközpontban.
Speciális, allergiásoknak segítő lakástextíliákat fejlesztettek ki Regionális hírek 2025.06.04 A különleges szerkezetű alapanyagból készült lakástextíliák hatékonyan képesek megkötni a levegőben található lebegő szennyeződéseket.
Viszket és könnyezik a szeme? Lehet, hogy az allergológus tud segíteni Egészségmagazin 2025.06.04 A szénanáthától kialakulhat enyhe viszketés, esetleg könnyezés, súlyosabb esetben kipirosodás, idegentest-érzés is.
Tényleg magányosabbak a mai fiatalok, mint a szüleik? 2025.06.06 | Lapszemle Szabadnapos mentős mentette meg egy motoros életét 2025.06.06 | Lapszemle 5,2 milliárd forint állami támogatás Csányi Sándor magánkórházának 2025.06.06 | Lapszemle Hőségriasztás: erre figyeljen az egészsége érdekében 2025.06.06 | Lapszemle Kanyaró: újra felütheti egy világszintű járvány a fejét? 2025.06.06 | Lapszemle Nagyobb veszélyben vannak a rákos beteg férfiak, mint gondoltuk 2025.06.06 | Lapszemle A ChatGPT mint lelki társ 2025.06.06 | Lapszemle Orrmosás okozott halálos agyfertőzést 2025.06.06 | Lapszemle Hamarosan komoly változások jönnek a patikákban 2025.06.05 | Lapszemle